Úpravy filtrů pevných částic

Co je filtr pevných částic FAP/DPF?

Filtr pevných částic je zařízení, které má za úkol zachytit pevné částice spalin a snížit emise dieselových motorů, aby vyhověly stále přísnějším normám EU.

Jak filtr pevných částic FAP/DPF funguje?

Filtr pevných částic FAP/DPF je jakési síto, které ve výfukovém systému zachycuje nečistoty po spálení paliva ve válcích motoru. Když řídící jednotka motoru vyhodnotí, že je filtr pevných částic FAP/DPF zanešen, aktivuje proces regenerace filtru, zvýší se teplota výfukových plynů a obsah filtr pevných částic FAP/DPF projde spalovacím procesem.

Má filtr pevných částic FAP/DPF negativa?

Filtr je další překážkou ve výfuku, která brání snadnému odvodu spalin a snižuje tím výkon motoru. Postupem času se filtr zanáší až do chvíle, kdy je nutné jej vyměnit. Výměna filtru pevných částic FAP/DPF je investice ve výši 10 – 40 000 Kč.

Co získáte odstraněním filtru pevných částic FAP/DPF?

Díky profesionálnímu odstranění filtru pevných částic FAP/DPF nebudete muset vyměňovat po ujetí 60 – 160 000 km filtr. Zároveň Vám odstranění filtru pevných částic FAP/DPF vyřeší tyto problémy:

  • auto po sešlápnutí plynového pedálu neakceleruje
  • svítí kontrolka diagnostiky
  • auto je v nouzovém režimu a tím roste spotřeba vozu
  • auto se přepne do režimu regenerace, čímž roste spotřeba vozu
  • auto se opětovně přepíná do režimu regenerace, může dojít k poškození motoru a jeho součástí

Motor Vašeho auta není konstruován tak, aby byl závislý na filtru pevných částic FAP/DPF. Odstraněním filtru pevných částic FAP/DPF vyřešíte tyto problémy a zároveň nesnížíte životnost ani funkčnost motoru.

Záruka

Při předání vozu s Vámi provede přijímací technik zkušební jízdu, při které si vyzkoušíte, jak se auto po odstranění filtru pevných částic FAP/DPF chová.
Na provedené úpravy Vám poskytneme záruční list se zárukou 24 měsíců na softwarovou část úpravy a také na splnění emisních hodnot (pokud nejsou přítomny jiné závady).

Partneři: Elit